czwartek, 18 kwietnia 2013

Dzień przedsiębiorczości!
Wczoraj był dzień przedsiębiorczości w którym wzięłam udział! Jest to taki dzień, w którym uczniowie szkół średnich mają możliwość podjęcia tzw. jednodniowych praktyk. w dowolnej firmie, instytucji np. piekarni, przedszkolu, sklepie, jakimś biurze itp. Ja poszłam razem z Karoliną do biura. Na miejscu powitała nas taka pani i przydzieliła nam stanowiska gdzie pozostałyśmy pod jej opieką. Siedziałyśmy i układałyśmy, porządkowałyśmy dokumenty w segregatorach.W firmie spędziłyśmy około 5 godzin, wydaje się być dużo, ale na prawdę czas ten minął nam bardzo szybko. Na koniec pani, która była naszym "opiekunem" pomogła nam uzupełnić kartę ucznia, gdzie uzupełniałyśmy tam informacje o tym zawodzie, jakie wymagane jest wykształcenie, przydatne umiejętności  czy perspektywy zatrudnienia. 


To granatowe/niebieskie to karta ucznia.Była to już dziesiąta edycja programu, organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP. Tak podsumowując.. Dzień przedsiębiorczości uświadamia uczniom związek pomiędzy wysiłkiem włożonym w wykształcenie a karierę zawodową, pozwala uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące specyfiki zawodu, wymaganych kwalifikacji i predyspozycji do wykonywania pracy na danym stanowisku, pomaga określić perspektywy budowania kariery zawodowej, umożliwia uczniom poznanie relacji interpersonalnych dla dobrego funkcjonowania w miejscy pracy, unaocznia młodym ludziom konieczność dostosowania się do zmiennych warunków pracy.
Cieszę się, że wzięłam w tym udział.. Może nie do końca było tak jak myślałam, czego oczekiwałam, ale jestem zadowolona. Ogólnie byłyśmy w biurze, w którym  panuje miła atmosfera. Zawsze wyobrażałam sobie, że w biurach tylko tacy poważni ludzie są, takie ponuraki a jednak nie! Między innymi pani, która nam towarzyszyła przez te kilka godzin była miła i sympatyczna i zachowywała się tak naturalnie... Nie umiem sobie odpowiedzieć na pytanie "Co dały mi te praktyki?" nie wiem, jak potoczy się moje życie, jaką będę miała pracę w przyszłości, co będę robiła, może właśnie w przyszłości zasiądę w biurze? Nie wiem, wolałabym nie, ale czas pokaże!


Może ktoś z was był na Dniu Przedsiębiorczości?
macie do mnie jakieś pytania?

18 komentarzy:

 1. Nie prostuję włosów ;)
  Są one w miarę proste. ;)
  Stosuję jedynie odżywki w sprey'u lub jedwabiu. ;)
  Nie dbam o nie w jakiś szczególny sposób. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. w przyszłości chętnie wzięłabym w takim czymś udział :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie byłam, a żałuję. Jednak moja szkoła nie oferuje takich dni :((
  Zapraszam na czwartkowy wpis :3

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nigdy nie brałam udziału w takim czymś, ale z chęcią bym się skusiła, szkoda że u mnie nie ma takiej możliwości ;/

  OdpowiedzUsuń
 5. chciałabym brać udział w czymś takim ;d

  OdpowiedzUsuń
 6. ciekawe wydarzenie )
  chciałabym w takim czymś wziąć udział :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój brat też miał niedawno ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Też chciałabym wziąć udział w takim dniu przedsiębiorczości :)Zazdroszczę ci tego xD Fajnie tak pójść i spróbować czy w tym co robisz czujesz się dobrze :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Jaaa, ale fajne!
  Ja miałam praktyki, ale to w sumie inaczej jest xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chętnie bym wzięła udział w takim dniu :D

   + zapraszam do mnie

   Usuń
 10. O to fajnego wyboru dokonałaś.; )
  Obserwujemy ? Czekam na odpowiedź.; )
  Pozdrawiam ! : )

  OdpowiedzUsuń
 11. ciekawe doświadczenie, chciałabym wziąć udział w czymś takim :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Takie wydarzenie moze byc ciekawe :)
  oczywiescie cie obserwuje i zapraszam do mnie: arica-sb.blogspot.com ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawe wydarzenie ;)
  Chętnie sama bym poszła na coś takiego .

  http://letmeloveyou1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo pomysłowy projekt :) Powinny trwać one w moim odczuciu nieco dłużej niż jeden dzień ale i tak bardzo fajnie, że się zdecydowałaś na wzięcie udziału w czymś takim :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Fajne, ze miło spędziłaś dzień :D

  http://pamietnik-cwaniary.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. też chodzę na ten sam profil co Ty i tak samo brałam udział w dniu przedsiębiorczości :) byłam w agencji reklamowej na stanowisku grafika komputerowego. fajnie spotkać kogoś z tymi samymi zainteresowaniami w tym wirtualnym świecie :)

  OdpowiedzUsuń